Mont d’an endalc’had

Kanton Dozulé

Eus Wikipedia
Krogit e-barzh !
Un danvez pennad eo ar pennad-mañ ha labour zo d'ober c'hoazh a-raok e beurechuiñ.
Gallout a rit skoazellañ Wikipedia dre glokaat anezhañ. 
Kanton Dozulé
Melestradurezh
Stad Frañs Frañs
Rannvro Normandi-Izel
Departamant Calvados
Arondisamant(où) Lisieux
Kod kanton 14 15
Pennlec'h Dozulé
Kuzulierien
Amzer gefridi

Stadegoù
Poblañs 15 245 ann. (2012)
Gorread 148,93 km²
Stankter 102 ann./km²
Adrannoù
Kumunioù 25

Kanton Dozulé a oa ur rann velestradurel eus Bro-C'hall e departamant Calvados hag er rannvro Normandi-Izel.

Kanton Dozulé a yae 25 kumun d'ober anezhañ:

KumunPoblañsKod-postKod INSEE
Angerville1251443014012
Annebault4141443014016
Auberville4801464014024
Basseneville2611467014045
Bourgeauville1391443014091
Branville2011443014093
Brucourt1381416014110
Cresseveuille2881443014198
Cricqueville-en-Auge1831443014203
Danestal2731443014218
Dives-sur-Mer5 9121416014225
Douville-en-Auge2291443014227
Dozulé1 8991443014229
Gonneville-sur-Mer6021451014305
Goustranville1801443014308
Grangues2361416014316
Heuland891443014329
Houlgate1 9601451014338
Périers-en-Auge1401416014494
Putot-en-Auge2861443014524
Saint-Jouin2061443014598
Saint-Léger-Dubosq1771443014606
Saint-Pierre-Azif1631495014645
Saint-Samson3411467014657
Saint-Vaast-en-Auge971464014660


Dave ha notennoù

[kemmañ | kemmañ ar vammenn]