Edukira joan

Castagneto Carducci

Castagneto Carducci
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Toscana
ProbintziaLivornoko probintzia
Izen ofizialaCastagneto Carducci
Posta kodea57022
ISTAT kodea049006
HerriburuaCastagneto Carducci
Geografia
Koordenatuak43°10′00″N 10°36′00″E / 43.1667°N 10.6°E / 43.1667; 10.6
Mapa
Azalera142,33 km²
Altitudea194 m
MugakideakBibbona, Monteverdi Marittimo, San Vincenzo, Sassetta eta Suvereto
Demografia
Biztanleria8.748 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea61 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0565
Hiri senidetuakLéognan
Katastro kodeaC044
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaLI
castagneto.comune.livorno.it

Castagneto Carducci Italiako udalerri bat da. Livornoko probintzian kokatuta dago, Toscana eskualdean. 8.748 biztanle ditu, 142,33 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Bibbona, Monteverdi Marittimo, San Vincenzo, Sassetta eta Suvereto.

BiztanleriaUrtea4000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.274 gizon, 4.365 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.07
 
100+
 
0.05
0.21
 
95-99
 
0.50
1.03
 
90-94
 
1.74
2.69
 
85-89
 
3.53
3.93
 
80-84
 
4.93
5.66
 
75-79
 
6.25
5.29
 
70-74
 
6.51
6.72
 
65-69
 
7.24
7.67
 
60-64
 
7.67
8.59
 
55-59
 
8.61
9.20
 
50-54
 
7.63
7.32
 
45-49
 
7.40
6.06
 
40-44
 
5.66
5.33
 
35-39
 
4.60
5.01
 
30-34
 
4.40
4.82
 
25-29
 
4.58
4.38
 
20-24
 
4.26
4.47
 
15-19
 
4.58
4.82
 
10-14
 
3.92
3.77
 
5-9
 
3.39
2.97
 
0-4
 
2.54
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 8.429 etxebizitza zeuden: 4.039 (% 47,9) okupatuta eta 4.390 (% 52,1) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 77,7 jabetzan zeuden, % 14,5 alokairuan eta % 7,8 beste titulu batekin.

8.429etxebizitza (2021)
4.039okupatuak
4.390hutsik (% 52,1)

Erabilera (2021)

4.039
4.390
Okupatuak (4.039)Hutsik edo ez-okupatuak (4.390)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

77,7
14,5
Jabetzan (77,7)Alokairuan (14,5)Beste titulu batekin (7,8)

2024an 4.213 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.816 (% 43,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

4.213etxegune (2024)
1.816pertsona bakarrekoak (% 43,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.816
2 kide1.179
3 kide646
4 kide415
5 kide edo gehiago157

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]