Edukira joan

Marciana Marina

Marciana Marina
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Toscana
ProbintziaLivornoko probintzia
Izen ofizialaMarciana Marina
Posta kodea57033
ISTAT kodea049011
HerriburuaMarciana Marina
Geografia
Koordenatuak42°48′N 10°12′E / 42.8°N 10.2°E / 42.8; 10.2
Mapa
Azalera5,86 km²
Altitudea3 m
MugakideakMarciana
Demografia
Biztanleria1.876 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea320 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0565
Hiri senidetuakMijek
Katastro kodeaE931
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaLI
comune.marcianamarina.li.it

Marciana Marina Italiako udalerri bat da. Livornoko probintzian kokatuta dago, Toscana eskualdean. 1.876 biztanle ditu, 5,86 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Marciana.

BiztanleriaUrtea1600180020002200240026001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 913 gizon, 939 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.33
 
95-99
 
0.64
1.97
 
90-94
 
2.98
2.63
 
85-89
 
3.09
3.50
 
80-84
 
5.86
7.12
 
75-79
 
5.86
7.34
 
70-74
 
6.92
7.01
 
65-69
 
7.88
8.65
 
60-64
 
9.48
9.86
 
55-59
 
9.58
9.20
 
50-54
 
7.88
6.46
 
45-49
 
7.35
5.91
 
40-44
 
4.90
4.49
 
35-39
 
4.26
5.48
 
30-34
 
3.62
4.38
 
25-29
 
3.94
4.60
 
20-24
 
4.15
2.85
 
15-19
 
4.37
2.96
 
10-14
 
2.56
3.40
 
5-9
 
2.98
1.86
 
0-4
 
1.70
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 2.392 etxebizitza zeuden: 973 (% 40,7) okupatuta eta 1.419 (% 59,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,7 jabetzan zeuden, % 9,5 alokairuan eta % 8,8 beste titulu batekin.

2.392etxebizitza (2021)
973okupatuak
1.419hutsik (% 59,3)

Erabilera (2021)

973
1.419
Okupatuak (973)Hutsik edo ez-okupatuak (1.419)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,7
9,5
8,8
Jabetzan (81,7)Alokairuan (9,5)Beste titulu batekin (8,8)

2024an 1.005 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 493 (% 49,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,9 kide zeuden.

1.005etxegune (2024)
493pertsona bakarrekoak (% 49,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide493
2 kide276
3 kide144
4 kide69
5 kide edo gehiago23

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]