Edukira joan

Ozzano dell'Emilia

Ozzano dell'Emilia
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
Italiako hiri metropolitarraBoloniako metropoli-hiria
Izen ofizialaOzzano dell'Emilia
Posta kodea8604
ISTAT kodea037046
HerriburuaOzzano dell'Emilia
Geografia
Koordenatuak44°27′00″N 11°29′00″E / 44.45°N 11.4833°E / 44.45; 11.4833
Mapa
Azalera64,95 km²
Altitudea67 m
MugakideakBudrio, Castenaso, Medicina, Monterenzio, San Lazzaro di Savena, Pianoro eta Castel San Pietro Terme
Demografia
Biztanleria14.053 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea216 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia051
Katastro kodeaG205
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaBO
comune.ozzano.bo.it

Ozzano dell'Emilia Italiako udalerri bat da. Boloniako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 14.053 biztanle ditu, 64,95 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Budrio, Castenaso, Medicina, Monterenzio, San Lazzaro di Savena, Pianoro eta Castel San Pietro Terme.

BiztanleriaUrtea200040006000800010.00012.00014.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 7.156 gizon, 7.260 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.01
0.13
 
95-99
 
0.30
0.73
 
90-94
 
1.52
2.36
 
85-89
 
3.14
2.81
 
80-84
 
3.97
5.74
 
75-79
 
5.94
4.74
 
70-74
 
6.03
6.01
 
65-69
 
6.63
7.48
 
60-64
 
8.10
8.04
 
55-59
 
8.07
8.87
 
50-54
 
9.06
6.99
 
45-49
 
7.13
5.99
 
40-44
 
5.84
6.04
 
35-39
 
5.40
5.28
 
30-34
 
4.61
5.27
 
25-29
 
4.70
5.90
 
20-24
 
4.30
5.31
 
15-19
 
4.56
4.50
 
10-14
 
4.24
4.44
 
5-9
 
3.62
3.38
 
0-4
 
2.82
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 7.095 etxebizitza zeuden: 6.343 (% 89,4) okupatuta eta 752 (% 10,6) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 82,1 jabetzan zeuden, % 13,5 alokairuan eta % 4,4 beste titulu batekin.

7.095etxebizitza (2021)
6.343okupatuak
752hutsik (% 10,6)

Erabilera (2021)

6.343
752
Okupatuak (6.343)Hutsik edo ez-okupatuak (752)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

82,1
13,5
Jabetzan (82,1)Alokairuan (13,5)Beste titulu batekin (4,4)

2024an 6.624 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 2.495 (% 37,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

6.624etxegune (2024)
2.495pertsona bakarrekoak (% 37,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide2.495
2 kide2.010
3 kide1.182
4 kide736
5 kide edo gehiago201

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]