Edukira joan

Santa Fiora

Santa Fiora
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Toscana
ProbintziaGrossetoko probintzia
Izen ofizialaSanta Fiora
Posta kodea58037
ISTAT kodea053022
HerriburuaSanta Fiora
Geografia
Koordenatuak42°49′55″N 11°35′07″E / 42.8319°N 11.5853°E / 42.8319; 11.5853
Mapa
Azalera63,45 km²
Altitudea687 m
MugakideakAbbadia San Salvatore, Arcidosso, Castell'Azzara, Piancastagnaio, Semproniano, Castel del Piano eta Roccalbegna
Demografia
Biztanleria2.490 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea39 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0564
Hiri senidetuakPozzuolo del Friuli
Katastro kodeaI187
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaGR
comune.santafiora.gr.it

Santa Fiora Italiako udalerri bat da. Grossetoko probintzian kokatuta dago, Toscana eskualdean. 2.490 biztanle ditu, 63,45 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Abbadia San Salvatore, Arcidosso, Castell'Azzara, Piancastagnaio, Semproniano, Castel del Piano eta Roccalbegna.

BiztanleriaUrtea200025003000350040004500500055001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 1.254 gizon, 1.250 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.16
0.56
 
95-99
 
1.44
1.52
 
90-94
 
2.48
2.55
 
85-89
 
5.68
3.91
 
80-84
 
5.60
5.34
 
75-79
 
6.32
5.74
 
70-74
 
6.24
8.29
 
65-69
 
7.76
8.69
 
60-64
 
8.56
8.85
 
55-59
 
8.32
7.66
 
50-54
 
8.16
5.58
 
45-49
 
6.16
5.66
 
40-44
 
4.56
5.34
 
35-39
 
4.80
6.46
 
30-34
 
5.20
5.82
 
25-29
 
3.84
4.23
 
20-24
 
4.32
4.15
 
15-19
 
3.28
3.67
 
10-14
 
3.36
3.27
 
5-9
 
2.08
2.71
 
0-4
 
1.68
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 3.432 etxebizitza zeuden: 1.328 (% 38,7) okupatuta eta 2.104 (% 61,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 86,4 jabetzan zeuden, % 7,9 alokairuan eta % 5,7 beste titulu batekin.

3.432etxebizitza (2021)
1.328okupatuak
2.104hutsik (% 61,3)

Erabilera (2021)

1.328
2.104
Okupatuak (1.328)Hutsik edo ez-okupatuak (2.104)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

86,4
Jabetzan (86,4)Alokairuan (7,9)Beste titulu batekin (5,7)

2024an 1.366 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 702 (% 51,4) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,8 kide zeuden.

1.366etxegune (2024)
702pertsona bakarrekoak (% 51,4)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide702
2 kide370
3 kide185
4 kide79
5 kide edo gehiago30

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]