Zum Inhalt springen

Kanton Fouesnant

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Fouesnant
Region Bretagne
Département Finistère
Arrondissement Quimper
Hauiptort Fouesnant
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Sophie Boyer
Alain Le Grand
2015-2021
Grìndungsdàtum 15. Februar 1790
Inwohner 38.384 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 226 Inw./km²
Fleche 170,12 km²
Gmeine 8
INSEE-Code 2911

Làg vum Kanton Kanton Fouesnant ìm
Département Finistère

Dr Kanton Fouesnant (breton. Kanton Fouenant, frz. Canton de Fouesnant) isch e Kanton im Arrondissement Quimper im franzesische Département Finistère in dr Region Bretagne. Hauptort vum Kanton isch Fouesnant.

Dr Kanton Fouesnant bstoht us acht Gmaine:

Gmai  Bretonisch   Einwohner 
(2023)
 Flechi 
(km²)
 Code postal   Code Insee 
BénodetBenoded3.84910,532995029006
Clohars-FouesnantKloar-Fouenant2.26413,022995029032
Ergué-GabéricAn Erge-Vras8.60639,872950029051
La Forêt-FouesnantAr Forest-Fouenant3.50818,532994029057
FouesnantFouenant10.43632,762917029058
GouesnachGouesnach2.83617,072995029060
PleuvenPlunenn3.31113,692917029161
Saint-ÉvarzecSant-Evarzeg3.57424,652917029247
Kanton FouesnantFouenant38.384170,12-2911

Gmaine bis 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

Bis zue dr Neiornig vu dr Kanton anne 2015 hän die Gmaine zum Kanton ghert: Bénodet, Clohars-Fouesnant, La Forêt-Fouesnant, Fouesnant (Hauptort), Gouesnach, Pleuven un Saint-Évarzec.

Bevelkerigsentwicklig

[ändere | Quälltäxt bearbeite]
1962 1968 1975 1982 1990 1999 2006 2012
11.32111.55213.98416.44719.33622.42426.26326.944