Sari la conținut

Cantonul Laroquebrou

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Cantonul Laroquebrou
—  Canton  —
Map
Cantonul Laroquebrou (Franța)
Poziția geografică în Franța
Coordonate: 44°58′10″N 2°11′33″E ({{PAGENAME}}) / 44.96944445°N 2.19250001°E44.96944445; 2.19250001

Țară Franța
RegiuneAuvergne
DepartamentCantal
ArondismentAurillac
Comune14

Cod Insee15 07
Dispariție Modificați la Wikidata

ReședințăLaroquebrou

Suprafață
 - Total305,44 km²

Populație (2012)
 - Total4.290 locuitori

Prezență online

Cantonul Laroquebrou în cadrul arondismentului
Cantonul Laroquebrou în cadrul arondismentului
Cantonul Laroquebrou în cadrul arondismentului

Cantonul Laroquebrou este un canton din arondismentul Aurillac, departamentul Cantal, regiunea Auvergne, Franța.

Comune Populație
(1999)
Cod
poștal
Cod
INSEE
Arnac1731515015011
Ayrens4941525015016
Cros-de-Montvert2251515015057
Glénat2231515015076
Lacapelle-Viescamp4341515015088
Laroquebrou1.0801515015094
Montvert1151515015135
Nieudan1051515015143
Rouffiac2371515015165
Saint-Étienne-Cantalès1571515015182
Saint-Gérons1771515015189
Saint-Santin-Cantalès3161515015211
Saint-Victor1271515015217
Siran5291515015228